Taniec brzucha

Zajęcia z tańca brzucha posiadają trzy stopnie zaawansowania.
Prosimy o zapoznanie się z grafikiem
.

 

Grupa początkująca:
Kurs trwa 12 zajęć, podczas których można nauczyć się wszelkich figur podstawowych tańca orientalnego. Specjalnie przygotowany przez dyplomowanego choreografa, program nauczania zawiera zarówno figury dynamiczne, drżące i wężowe, a także ich płynne łączenie w ruchu pełnym gracji i kobiecości. Kurs kończy nauka klasycznej egipskiej choreografii. Ćwiczenia skupiają się na pracy nad izolacją, koordynacją i zwiększeniem świadomości własnego ciała, a także poznania kultury orientalnej.
Orientalne wnętrze, kameralna atmosfera, profesjonalni i utytułowani nauczyciele oraz wspaniała radosna muzyka zapewnią relaks duchowy i przyjemny trening fizyczny.

Na koniec kursu studio wydaje certyfikaty potwierdzające odbycie kursu podstawowego.


Grupa średniozaawansowana:

Kurs trwa 12 zajęć jest kontynuacją kurs podstawowego. Zapraszamy również osoby, które nie uczyły się wcześniej w naszym studio, ale oceniają swój poziom na średniozaawansowany.  Kurs przewiduję:  praca nad dynamika, płynnością, techniką i gracją ruchów w figurach zaawansownych.  Naukę różnych elementów orientalnych tańców folklorystycznych, oraz naukę niektórych rytmów orientalnych. Podczas zajęć pojawią się zaawansowane figury oparte na technice layerning- czyli nakładanie figur. Jednym z elementów kursu będzie również wprowadzenie do improwizacji, a  także nauka różnorodnych etiud choreograficznych – megance, romantic pop, drum, shaabi….

Na koniec kursu studio wydaje certyfikaty potwierdzające odbycie kursu średniozaawansowanego.


Grupa dla zaawansowanych
:

Kurs trwa 3,5 miesiąca: są to zajęcia o wysokim stopniu trudności. W trakcie zajęć wprowadzane są  różne skomplikowane kombinacje taneczne i profesjonalne choreografie sceniczne. Tancerki poznają jak z odmiennym orientalnym feelingiem wykonać różne  figury odpowiadające danym stylom orientalnym. Dodatkowe ćwiczenia z tańca klasycznego i rytmiki mają na celu  poprawę koordynacji, izolacji, świadomością ciała, dokładności pracy stóp i kontroli balansu. Kontynuowana będzie nauka  tańców folklorystycznych Orientu i rytmów orientalnych. Ćwiczenia z pracy nad wyczuciem muzyki  i wyrazem artystycznym będą nakierowane na arabizm w tańcu.

Na koniec kursu studio wydaje certyfikaty potwierdzające odbycie kursu zaawansowanego.

Prowadzimy również sekcję pokazowo-turniejową belly dance dla początkujących i zaawansowanych – zapraszamy »

Zapraszamy serdecznie do zapisów i na zajęcia.